Pobliskie miasta

50 km

Elbląg

Miasto znajduje się w miejscu styku dwóch zupełnie innych krain geograficznych: Żuław Wiślanych będących terenami depresyjnymi oraz Wysoczyzny Elbląskiej, która wznosi się ponad wodami Zalewu Wiślanego. Na terenie Elbląga znajduje się wiele zabytków oraz atrakcji: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu, Katedra Św. Mikołaja w Elblągu, bażantarnia, Rodzinny Park Rozrywki „Nowa Holandia”, Wyciąg narciarski na górze Chrobrego, Kanał Elbląski.

50 km

Olsztyn

Olsztyn położony jest w środkowej części województwa warmińsko-mazurskiego nad rzeką Łyną i jest stolicą tego województwa. Na terenie miasta znajdują się dwa rezerwaty przyrody roślinności torfowej – Mszar i Redykajny. Warto odwiedzić Olsztyn aby zobaczyć: Muzeum Warmii i Mazur lub Zamek Kapituły Warmińskiej, Park Podzamcze (zwany również Zamkowym), Centrum Techniki i Rozwoju Regionu „Muzeum Nowoczesności”, Planetarium i Obserwatorium astronomiczne, Arboretum – ogród botaniczny, park trampolin oraz park linowy.

30 km

Ostróda

Miasto jest położone na Pojezierzu Iławskim, nad Jeziorem Drwęckim. Jako, że jest to miasto bardzo stare, założone w 1329 roku, to nie brakuje w nim zabytków i atrakcji: Zamek krzyżacki, Kościół gotycki św. Dominika Savio, Wieża Bismarcka, Żegluga Ostródzko-Elbląska, Promenada nad jeziorem Drwęckim.

62 km

Frombork

Miasto słynie przede wszystkim z bogatej historii. We Fromborku przebywał Mikołaj Kopernik, który jako kanonik kapituły warmińskiej żył i pracował na Wzgórzu Katedralnym przez ponad 30 lat. Warto wybrać się na wycieczkę do Fromborka aby zobaczyć: Wzgórze Katedralne (znajduje się na nim Bazylika Katedralna, Wieża Radziejowskiego, Dawny Pałac Biskupii, Wieża Mikołaja Kopernika i wiele innych), Muzeum Historii Medycyny, Festiwal Muzyki Organowej odbywający się w każde lato.

83 km

Malbork

Miasto położone jest w południowym krańcu Żuław Wiślanych. Malbork to miasto obciążone historią. Już sama jego nazwa przywołuje na myśl pewne skojarzenia. A wszystko za sprawą Krzyżaków. Będąc na Warmii i Mazurach należy przyjechać do tego pięknego miasta żeby zobaczyć: Zamek Krzyżacki
w Malborku znajdujący się na liście zabytków UNESCO, Jumpy Park-największy w Polsce park linowy, Dino Park, Oblężenie Malborka- jeden z najsłynniejszych i największych festiwali kultury średniowiecznej w Europie.

Lokalizacja

Adres

ul. Żeromskiego 38
14-300 Morąg Polska

Profile

Social media

Hotel Tailor

Copyright 2021 ©. All rights reserved. Realizacja: BAJT.

Scroll to top